  • 1210J2000152KDT
1210J2000152KDT
advertisement
Manufacturer No:
1210J2000152KDT
HK JDW NO:
419-1210J2000152KDT
Datasheet:
1210J2000152KDT
Description:
1500pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J2000152KDT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm