  • 1210J6300102GCR
1210J6300102GCR
advertisement
Manufacturer No:
1210J6300102GCR
HK JDW NO:
419-1210J6300102GCR
Datasheet:
1210J6300102GCR
Description:
1000pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210J6300102GCR
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±2%