  • 1210PC104KAT1A\4K
1210PC104KAT1A\4K
advertisement
Manufacturer No:
1210PC104KAT1A\4K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1210PC104KAT1A\4K
Package:
1210
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 1210
Step5Bar-code shipping tag
1210PC104KAT1A\4K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.78mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm