  • 1210SA330KAT1A
1210SA330KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
1210SA330KAT1A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1210SA330KAT1A
Package:
1210
Datasheet:
1210SA330KAT1A
Description:
33pF Ceramic Capacitor 10% 1210
Step5Bar-code shipping tag
1210SA330KAT1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm