  • 1210Y0100822JXR
1210Y0100822JXR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0100822JXR
HK JDW NO:
419-1210Y0100822JXR
Datasheet:
1210Y0100822JXR
Description:
FlexiCap™ 8200pF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0100822JXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    8200pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm