  • 1210Y0160155MXR
1210Y0160155MXR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0160155MXR
HK JDW NO:
419-1210Y0160155MXR
Datasheet:
1210Y0160155MXR
Description:
FlexiCap™ 1.5μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0160155MXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm