  • 1210Y0160391FCR
1210Y0160391FCR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y0160391FCR
HK JDW NO:
419-1210Y0160391FCR
Datasheet:
1210Y0160391FCR
Description:
FlexiCap™ 390pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y0160391FCR
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%