  • 1210Y1000331KCR
1210Y1000331KCR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1000331KCR
HK JDW NO:
419-1210Y1000331KCR
Datasheet:
1210Y1000331KCR
Description:
FlexiCap™ 330pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1000331KCR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm