  • 1210Y1K05P60CAR
1210Y1K05P60CAR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y1K05P60CAR
HK JDW NO:
419-1210Y1K05P60CAR
Datasheet:
1210Y1K05P60CAR
Description:
FlexiCap™ 5.6pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y1K05P60CAR
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    5.6pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm