  • 1210Y2006P80CFR
1210Y2006P80CFR
advertisement
Manufacturer No:
1210Y2006P80CFR
HK JDW NO:
419-1210Y2006P80CFR
Datasheet:
1210Y2006P80CFR
Description:
FlexiCap™ 6.8pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1210Y2006P80CFR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    Soft Termination, High Temperature
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    6.8pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm