  • 1269AS-H-1R5M=P2
1269AS-H-1R5M=P2
advertisement
Manufacturer No:
1269AS-H-1R5M=P2
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-1269AS-H-1R5M=P2
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
1269AS-H-1R5M=P2
Description:
Quantity:
In Stock : 6001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1269AS-H-1R5M=P2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DFE252010C
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2mm
  • Current Rating
    2.1A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
    1008
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    108mOhm Max
  • Max DC Current
    2.3A
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm