  • 12X12-6-9495LE
12X12-6-9495LE
advertisement
Manufacturer No:
12X12-6-9495LE
HK JDW NO:
2-12X12-6-9495LE
Package:
Datasheet:
12X12-6-9495LE
Description:
TAPE DBL COATED CLEAR 12"X 12"
Step5Bar-code shipping tag
12X12-6-9495LE
  • Published
    2011
  • Series
    9495LE
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    70°C
  • Color
    Clear
  • Usage
    Holding, Joining, Mounting
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Acrylic, 300LSE
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Carrier - Polyester, Liner - Polycoated Kraft
  • Tape Type
    Double Coated, Double Sided
  • Temperature Range
    70°F~100°F 21°C~38°C
  • Length
    12.00 304.80mm
  • Width
    12.00 304.80mm
  • Thickness
    0.0067 6.7mils 0.170mm
  • Thickness - Adhesive
    0.0062 6.2mils 0.157mm
  • Thickness - Backing, Carrier
    0.0005 0.5mils 0.013mm
    3 Weeks
  • Mount
3M 4941 1
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4941 1" X 9"-10
3M 4466B 1.5
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4466B 1.5" X 7"-25
3M 4496W 1.5
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 1.5" X 3"-25
3M 4496W 0.5
3M 4496W 0.5" X 7"-25
3M 4496W 0.5" X 7"-25