  • 1309P253
1309P253
advertisement
Manufacturer No:
1309P253
Manufacturer:
Nidec Copal Electronics
HK JDW NO:
184-1309P253
Package:
Datasheet:
1309P253
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1309P253
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 1309P253 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Wirewound
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2009
  • Series
    1309
  • Size / Dimension
    Square - 0.374 x 0.374 Face x 0.197 H 9.50mmx9.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    25kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W