  • 14520-EZAB-300-0EC
14520-EZAB-300-0EC
advertisement
Manufacturer No:
14520-EZAB-300-0EC
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-14520-EZAB-300-0EC
Package:
Description:
D-Sub Cables 20-20P MDR CBL ASSY HI SPEED 3M
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
14520-EZAB-300-0EC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Number of Pins
    20
  • Insulation Material
    PVC
  • Published
    2006
  • Series
    Mini D Ribbon (MDR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Color
    Beige
  • Gender
    Male to Male
  • Voltage - Rated
    30V
  • Shielding
    Shielded
  • Style
    Bidirectional
  • Current Rating
    1A
  • Number of Conductors
    20
  • Configuration
    Centronics 20 pos Male to Male
  • Max Current Rating
    1A
  • Cable Type
    Round, Beige
  • Wire/Cable Type
    Data
  • Cable Length
    3m
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG