  • 14810F0GJSX10102KA
14810F0GJSX10102KA
advertisement
Manufacturer No:
14810F0GJSX10102KA
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-14810F0GJSX10102KA
Package:
Description:
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (31.06 X 12.5 X 13.1mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
14810F0GJSX10102KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Published
    2004
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    1000 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Capacitance
    0F
  • Power Rating
    500mW
  • Depth
    12.5mm
  • Number of Turns
    1
  • Hole Diameter
    9.525 mm
  • Height
    13.1mm
  • Length
    31.06mm