  • 14810F0GJSX10502KA
14810F0GJSX10502KA
advertisement
Manufacturer No:
14810F0GJSX10502KA
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-14810F0GJSX10502KA
Package:
Datasheet:
Description:
VISHAY SPECTROL 14810F0GJSX10502KA Rotary Potentiometer, Conductive Plastic, 148 Series, 5 kohm, Linear, 1, 500 mW
Step5Bar-code shipping tag
14810F0GJSX10502KA
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    1000 ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Capacitance
    0F
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Depth
    12.5mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    1
  • Hole Diameter
    9.525 mm
  • Number of Gangs
    1
  • Height
    13.1mm
  • Length
    31.06mm