  • 14821F0GJSX13502KA
14821F0GJSX13502KA
advertisement
Manufacturer No:
14821F0GJSX13502KA
HK JDW NO:
876-14821F0GJSX13502KA
Package:
Datasheet:
Description:
VISHAY 14821F0GJSX13502KA Rotary Potentiometer, Conductive Plastic, 5 kohm, 500 mW,10%, 148 Series, 1 Turns, Linear
Step5Bar-code shipping tag
14821F0GJSX13502KA
    2 Weeks
  • Published
    2009
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    1000 ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    350V