  • 14910A0BGSX10105KA
14910A0BGSX10105KA
advertisement
Manufacturer No:
14910A0BGSX10105KA
Manufacturer:
Vishay Spectrol
HK JDW NO:
876-14910A0BGSX10105KA
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 1M Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (24.71 X 12.5 X 13.1mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
14910A0BGSX10105KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Published
    2017
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Pin
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Power Rating
    1W
  • Length
    24.71mm