  • 14STRBLUGPT25
14STRBLUGPT25
advertisement
Manufacturer No:
14STRBLUGPT25
Manufacturer:
Remington Industries
HK JDW NO:
670-14STRBLUGPT25
Package:
Datasheet:
14STRBLUGPT25
Description:
14STRBLUGPT25 14 AWG GAUGE PRIMA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
14STRBLUGPT25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Spool
  • Series
    GPT
  • Feature
    Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    14 AWG
  • Voltage
    60V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Blue
  • Conductor Strand
    19/27
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.117 (2.97mm)