  • 151033RS03000
151033RS03000
advertisement
Manufacturer No:
151033RS03000
HK JDW NO:
908-151033RS03000
Datasheet:
151033RS03000
Description:
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H
Step5Bar-code shipping tag
151033RS03000
    14 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Supplier Device Package
    3mm Round
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Red
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    2V
  • Viewing Angle
    30°
  • Forward Current
    30mA
  • Current - Test
    20mA
  • Lens Size
    3.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    2.6 cd
  • Millicandela Rating
    2600mcd
  • Wavelength - Peak
    628nm
  • Lens Color
    Colorless
  • Wavelength
    621 nm
  • Wavelength - Dominant
    621nm
  • Height
    5.55mm
  • Height (Max)
    5.55mm