  • 1553WDGY
1553WDGY
advertisement
Manufacturer No:
1553WDGY
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-1553WDGY
Description:
Enclosure; ABS; RAL 9035 Grey w/Grey Sof Sides; 3.54 W x 5.8 L x 0.98 H
Step5Bar-code shipping tag
1553WDGY
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 1553WDGY.
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    External
  • Material
    Plastic, ABS
  • Housing Material
    ABS
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    1553W
  • Size / Dimension
    5.797Lx3.543W 147.25mmx89.99mm
  • Feature
    PCB Supports, Sealing Gasket
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Gray
  • Design
    Hand Held, Split Sides and End Panel(s)
  • Container Type
    Box
  • Area (L x W)
    20.4in2 (132cm2)
  • Height
    0.984 25.00mm
  • Length
    147.2438mm
  • Width
    89.9922mm
  • Thickness
    0.118 3.00mm