  • 1555N2F17GY
1555N2F17GY
advertisement
Manufacturer No:
1555N2F17GY
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-1555N2F17GY
Package:
120
Datasheet:
Description:
BOX PLASTIC GRAY 4.72"L X 4.72"W
Step5Bar-code shipping tag
1555N2F17GY
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Box
  • Package / Case
    120
  • Material
    Plastic, Polycarbonate
  • Housing Material
    Polycarbonate
  • Weight
    300.000012g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    1555F
  • Size / Dimension
    4.723Lx4.723W 119.96mmx119.96mm
  • Feature
    Mounting Flange, PCB Supports, Watertight
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Gray
  • Design
    Cover Included
  • Container Type
    Box
  • Area (L x W)
    22.3in2 (144cm2)
  • Height
    1.465 37.21mm
  • Length
    119.9642mm
  • Width
    119.38mm
  • Thickness
    0.157 4.00mm