  • 1581C6NA250
1581C6NA250
advertisement
Manufacturer No:
1581C6NA250
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-1581C6NA250
Package:
Datasheet:
Description:
AC Power Cords Power Cord NA to IEC 250VAC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1581C6NA250
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Weight
    453.59237g
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    250V
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Style
    Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
  • Current Rating
    10A
  • Number of Conductors
    3
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG