  • 1594BWGY
1594BWGY
advertisement
Manufacturer No:
1594BWGY
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-1594BWGY
Package:
Datasheet:
1594BWGY
Description:
Hammond 1594BWGY Heavy Duty FRABS Enclosure Watertight 81 x 56 x 40mm Grey
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1594BWGY
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 1594BWGY.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Series
    1594W
  • Size / Dimension
    3.189Lx2.205W 81.00mmx56.00mm
  • Feature
    Flame Retardant, Watertight
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Gray
  • Design
    Cover Included
  • Container Type
    Box
  • Area (L x W)
    7.03in2 (45.4cm2)
  • Height
    1.578 40.08mm
  • Length
    81.0006mm
  • Width
    56.007mm
  • Thickness
    0.130 3.30mm