  • 1594EWBK
1594EWBK
advertisement
Manufacturer No:
1594EWBK
HK JDW NO:
348-1594EWBK
Package:
107
Datasheet:
1594EWBK
Description:
Enclosures, Boxes, & Cases ABS PCMNT BOX
Step5Bar-code shipping tag
1594EWBK
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 1594EWBK.
    Box
  • Package / Case
    107
  • Material
    Plastic, ABS
  • Housing Material
    ABS
  • Weight
    630.039802g
  • Published
    2004
  • Series
    1594W
  • Size / Dimension
    6.575Lx4.213W 167.01mmx107.01mm
  • Feature
    Flame Retardant, Watertight
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Area (L x W)
    27.7in2 (179cm2)
  • Height
    2.555 64.90mm
  • Length
    167.005mm
  • Width
    107.0102mm
  • Thickness
    0.130 3.30mm