  • 15KP240A-TP
15KP240A-TP
advertisement
Manufacturer No:
15KP240A-TP
HK JDW NO:
543-15KP240A-TP
Datasheet:
15KP240A-TP
Description:
TVS DIODE 240V 388V R-6
Step5Bar-code shipping tag
15KP240A-TP
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    267V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    388V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    240V
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    240V