  • 15KPA17CAE3/TR13
15KPA17CAE3/TR13
advertisement
Manufacturer No:
15KPA17CAE3/TR13
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-15KPA17CAE3/TR13
Datasheet:
15KPA17CAE3/TR13
Step5Bar-code shipping tag
15KPA17CAE3/TR13
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Zener
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
    WIRE
  • Base Part Number
    15KPA17
  • Pin Count
  • Power Dissipation-Max
    8W
  • Element Configuration
  • Voltage - Breakdown (Min)
    18.99V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Clamping Voltage
    29.3V
  • Peak Pulse Current
    515.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    17V
  • Peak Pulse Power
    15kW