  • 15KPA75CATR
15KPA75CATR
advertisement
Manufacturer No:
15KPA75CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-15KPA75CATR
Package:
P600, Axial
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2426
Step5Bar-code shipping tag
15KPA75CATR
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    15KPA
  • Published
    2015
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.8V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    123.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    122V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V