  • 15KPA90CATR
15KPA90CATR
advertisement
Manufacturer No:
15KPA90CATR
Manufacturer:
SMC Diode Solutions
HK JDW NO:
730-15KPA90CATR
Step5Bar-code shipping tag
15KPA90CATR
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    15KPA
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    100.5V
  • Power - Peak Pulse
    15000W 15kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    103.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    145.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    90V