  • 16CAE220KX-V
16CAE220KX-V
advertisement
Manufacturer No:
16CAE220KX-V
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-16CAE220KX-V
Package:
Datasheet:
16CAE220KX-V
Description:
220μF Capacitor 20% 300mA
Step5Bar-code shipping tag
16CAE220KX-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    220μF
  • Ripple Current
    300mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    300mOhm