  • 16SVPT1000M
16SVPT1000M
advertisement
Manufacturer No:
16SVPT1000M
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-16SVPT1000M
Package:
Datasheet:
16SVPT1000M
Description:
Cap Aluminum Polymer 1000uF 16VDC 20% (10 X 12.6mm) SMD 0.012 Ohm 5400mA 20000h 105°C T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
16SVPT1000M
    Select All
  • Product Height (mm)
    12.6
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Terminals
    2
  • Product Weight (g)
    1.4
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    16VDC