  • 173D186X9050YWE3
173D186X9050YWE3
advertisement
Manufacturer No:
173D186X9050YWE3
HK JDW NO:
874-173D186X9050YWE3
Datasheet:
173D186X9050YWE3
Description:
18μF ±10% 2-Termination Polar 6μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D186X9050YWE3
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.280Diax0.550L 7.11mmx13.97mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    50V
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Capacitance
    18μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Leakage Current
    6μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    Y
  • Length
    13.97mm