  • 180-015-173L020
180-015-173L020
advertisement
Manufacturer No:
180-015-173L020
HK JDW NO:
551-180-015-173L020
Package:
Datasheet:
180-015-173L020
Description:
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 15POS
Step5Bar-code shipping tag
180-015-173L020
  • Operating Temperature
    -50°C~100°C
    180
  • Feature
    Grounding Indents
  • Connector Type
    Plug for Male Contacts
  • Gender
    Male
  • Current Rating
    2A
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Height
    12.6mm
  • Length
    30.8mm