  • 1806J1000471MCTE01
1806J1000471MCTE01
advertisement
Manufacturer No:
1806J1000471MCTE01
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1806J1000471MCTE01
Package:
1806 (4516 Metric)
Description:
Feed Through Capacitors 1806 470pF 100V C0G 20% 3-TERM C FILTER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
1806J1000471MCTE01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1806 (4516 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    FlexiCap™
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.063W x 0.051 H 4.50mmx1.60mmx1.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Max Current Rating
    300mA
  • Current
    300mA
  • Max DC Current
    300mA
  • Max Voltage Rating (DC)
    100V
  • Circuit Type
    Filter
  • Insertion Loss
    18dB @ 100MHz
  • Height
    1.1mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    1.6mm
  • Height (Max)
    0.051 1.30mm