  • 18082A222KAT2A
18082A222KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18082A222KAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-18082A222KAT2A
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
18082A222KAT2A
Description:
2200pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
18082A222KAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.03mm