  • 18082A681JAT2A
18082A681JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18082A681JAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-18082A681JAT2A
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
18082A681JAT2A
Description:
680pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
18082A681JAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    2.032mm