  • 18085C123JAT2A
18085C123JAT2A
advertisement
Manufacturer No:
18085C123JAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-18085C123JAT2A
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
Description:
0.012μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
18085C123JAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.012μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.572mm
  • Width
    2.032mm