  • 18087C101KAT9A
18087C101KAT9A
advertisement
Manufacturer No:
18087C101KAT9A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-18087C101KAT9A
Description:
100pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
18087C101KAT9A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Weight
    149.997327mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    700V
  • Depth
    2mm
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm