  • 1808CC273KAT9A
1808CC273KAT9A
advertisement
Manufacturer No:
1808CC273KAT9A
HK JDW NO:
66-1808CC273KAT9A
Description:
0.027μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808CC273KAT9A
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    2.03mm
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    600V
  • Height
    2.032mm
  • Length
    4.57mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.032mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    99 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%