  • 1808CC681MAT3A
1808CC681MAT3A
advertisement
Manufacturer No:
1808CC681MAT3A
HK JDW NO:
66-1808CC681MAT3A
Description:
680pF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808CC681MAT3A
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    2.03mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    2.03mm
  • Length
    4.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    2.032mm