  • 1808HC102KATBE
1808HC102KATBE
advertisement
Manufacturer No:
1808HC102KATBE
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1808HC102KATBE
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
Description:
1000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808HC102KATBE
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.181Lx0.079W 4.60mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    1000pF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm