  • 1808HC102MAT4A
1808HC102MAT4A
advertisement
Manufacturer No:
1808HC102MAT4A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-1808HC102MAT4A
Package:
1808
Datasheet:
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 1808
Step5Bar-code shipping tag
1808HC102MAT4A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1808
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.03mm
  • Length
    4.57mm
  • Width
    2.03mm