  • 1808J0100153JCR
1808J0100153JCR
advertisement
Manufacturer No:
1808J0100153JCR
HK JDW NO:
419-1808J0100153JCR
Datasheet:
1808J0100153JCR
Description:
0.015μF 10V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J0100153JCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.015μF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm