  • 1808J0100391KXT
1808J0100391KXT
advertisement
Manufacturer No:
1808J0100391KXT
HK JDW NO:
419-1808J0100391KXT
Datasheet:
1808J0100391KXT
Description:
390pF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J0100391KXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm