  • 1808J0100682JXT
1808J0100682JXT
advertisement
Manufacturer No:
1808J0100682JXT
HK JDW NO:
419-1808J0100682JXT
Datasheet:
1808J0100682JXT
Description:
6800pF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J0100682JXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    6800pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm