  • 1808J0160331FCT
1808J0160331FCT
advertisement
Manufacturer No:
1808J0160331FCT
HK JDW NO:
419-1808J0160331FCT
Datasheet:
1808J0160331FCT
Description:
330pF 16V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J0160331FCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm