  • 1808J0250392JXT
1808J0250392JXT
advertisement
Manufacturer No:
1808J0250392JXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-1808J0250392JXT
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808J0250392JXT
Description:
3900pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J0250392JXT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3900pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%