  • 1808J2500151JXR
1808J2500151JXR
advertisement
Manufacturer No:
1808J2500151JXR
HK JDW NO:
419-1808J2500151JXR
Datasheet:
1808J2500151JXR
Description:
150pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J2500151JXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    150pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm