  • 1808J2K00270JCT
1808J2K00270JCT
advertisement
Manufacturer No:
1808J2K00270JCT
HK JDW NO:
419-1808J2K00270JCT
Datasheet:
1808J2K00270JCT
Description:
27pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J2K00270JCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Case Code (Metric)
    4520
  • Case Code (Imperial)
    1808
  • Dielectric
    C0G
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm