  • 1808J5K00330JCR
1808J5K00330JCR
advertisement
Manufacturer No:
1808J5K00330JCR
HK JDW NO:
419-1808J5K00330JCR
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808J5K00330JCR
Description:
33pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
1808J5K00330JCR
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    33pF
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C